Gelişen Türkiye’nin en önemli kazanımlarından biri olan otomobil üretimi ve gelişen ekonomiye paralel olarak artan alım gücü otomobil açısından ülkemizin dış pazarlardan yaptığı satın almaları da aynı oranda artırmıştır. Geçmişe oranla oldukça fazla sayıda araç trafiğe çıkmaktadır. Bu da araçları ve sürücüleri bekleyen en önemli tehlikeyi bir kez daha gündeme taşımaktadır. Her ne kadar alınan tedbirler ve teknolojik izleme araçlarının kullanıldığı yeni bir dönemi yaşasak da trafik kazaları gündemdeki yerini korumaktadır. Burada sevindirici olan can kayıplarının oldukça azalması ve kazaların çoğunlukla sadece araç kazaları olarak kayıtlara geçmesidir. Bir nedenle kaza yapmış araçlar da ekonomik hayatın içindeki yeri konusu oldukça önem taşımaktadır. Ankara hasarlı araç alım satım faaliyetleri yapan firmamız bu önemli konuda uzman değerleme kadrosu ile hizmet sunmaktadır.

Kazalı Araçların Ekonomidekİ Yeri

Kaza sonucu kullanılamaz hale gelen ya da kullanılması sahiplerince istenmeyen araçların özellikle yedek parça olarak ekonomiye kazandırılması oldukça önemlidir. Zira, bazı yedek parçaların bulunma zorluğu ya da temin süresi başka bir ekonomik bağımlılığa ya da sosyal hayatın kesintiye uğraması gibi pek çok yönü olan sorunlara yol açmaktadır. Olayın ekonomik bağımlılığı ve harcanacak meblağın her daim yüksek olması oldukça önemli bir durumdur. Neticede çıkan para ülkemizin parası ve kazanç da yurt dışı firmalarının kazancı olmaktadır. Beklenen süre ve bir sürü resmi ya da özel işlem ile kaybedilen zaman da ilave yüklerdir. Ankara hasarlı araç alım satım faaliyetleri içinde bu konuya özel çalışan firmamız, bir şekilde trafikten çekilen araçlar ile ilgilenmektedir. İşe yarar ve oldukça uzun süre kullanılabilecek durumdaki parçalarının mutlak surette ekonomik değerine kavuşturulması bilinciyle çalışan firmamız bu amaçla faaliyet göstermektedir. Bu durumdaki araçların alım satımı ya da işlevi süren parçaların geri kazanımı konusunda oldukça önemli bir tecrübeye sahiptir.

Araçların mutlaka detaylı şekilde incelenmesi gerekmektedir. Kullanılabilecek parçaların tespiti ve değerlemesi oldukça önemlidir. Gerek direkt olarak kişilerden gerekse sigorta şirketleri veya benzeri kurumlardan gelen talepler titizlikle değerlendirilmektedir. Talep sahiplerine değerin tespiti ve ödenmesi kadar, araçlardan doğru parçaların seçilmesi de önemlidir. Sonuçta seçilen parçalar oldukça sıkıntılı bir süreç dâhilinde aracını tamir ettirmeye çalışan araç sahipleri ile buluşturulacaktır. Konunun teknik sorumluluğu da oldukça yüksektir. Ankara hasarlı araç alım satım işleriniz için gerek güven gerekse teknik açıdan firmamız itimatla tercih edebileceğiniz önemli bir noktadadır.

Yedek Parça Temİni

Araçların arıza ya da parça ömrü nedeni ile oldukça sık olarak yedek parçaya ihtiyaç duyduğu herkesin bildiği bir durumdur. Ülkemizdeki araçların neredeyse tamamı için yurt dışı yedek parça tedarik durumu söz konusu olabilmektedir. Bu durumlarda gerek parçanın bulunamama ihtimali gerekse tedarik süresinin uzama ihtimali oldukça can sıkıcı bir durumdur. Ayrıca bulunsa bile ödenecek bedel çoğu zaman daha da büyük bir sorun olur. Birçok yerde olduğu gibi bu konu için de Ankara hasarlı araç alım satım işi oldukça yararlı çözümler ortaya koymaktadır. Ankara için bu faaliyetleri uzun zamandır sorunsuz yürüten firmamız sizlere ekonomik ve zaman açısından oldukça kayda değer kazançlar sağlamaktadır. Hasarlı araçların alım satımı veya bu araçlardan talep edilebilecek durumdaki parçaların temini konusunda her zaman bize danışabilir ve hizmet alabilirsiniz. Kazaların azalması tedbirleri ve güvenli sürüş teknikleri ile seyir halinin sürdürülmesine rağmen oluşabilecek kazaların en az can kaybı ile sonuçlanması en büyük tesellidir. Bunun haricindeki hasar durumlarına dair çözümlerde firmamız, Ankara hasarlı araç alım satım olanakları ile sizlerin hizmetindedir.